Čomu sa s radosťou venujem
Šťastnému bývaniu. Čo myslím pod pojmom šťastné bývanie? Špeciálne navrhnuté stavby alebo interiér, ktoré slúžia na bývanie a pomáhajú svojim obyvateľom plniť ich sny a ciele v každodennom živote. Je tomu tak od založenia môjho architektonického ateliéru v roku 2008.

Prečo

Nech je nám bývanie na tomto krásnom kúsku Zeme prácou a práca šťastným domovom!

Ako slovenská architektka a začínajúca podnikateľka som sa v roku 2009 presťahovala do rakúskeho Hainburgu na Dunaji. Napriek zložitým podmienkam v rodine i práci som sa rozhodla ísť si za svojim šťastím a počas nasledujúcich ôsmich rokoch zbierala cenné vedomosti a skúsenosti o šťastnom bývaní nielen zo Slovenska, ale aj Rakúska. V roku 2016 to vyústilo do napísania knihy o šťastnom domove s názvom Kniha môjho šťastného domova.

Bývanie je natoľko celostná záležitosť, že si jednoducho našu pozornosť zaslúži. A rovnako aj naše úsilie, aby bolo možné dosiahnuť udržateľné výsledky pre celú rodinu.
Nakoľko zo strany štátu, či samospráv neexistuje žiadna všeobecne známa bytová politika, každý z nás je odkázaný sám na seba. Pritom byť odkázaný sám na seba môže v ľudskej spoločnosti nadobudnúť rôzne podoby. Niekto to zvláda lepšie, niekto menej dobre. V štátoch ekonomicky a sociálne vyspelejšej časti Európskej únie má bytová politika svoje stále miesto a napr. vo Francúzsku sa bývanie považuje za jedno zo základných práv človeka. Každý má právo na bývanie. Znamená to, že okrem komerčnej ponuky bytov a domov existuje alternatívna ponuka nájomného alebo družstevného bývania dostupná pre tých, ktorí sa o ňu zaujímajú.
A tak zostáva na nás, ako sa so svojou bytovou otázkou vysporiadame. Ako architektka s viac ako štrnásťročnými skúsenosťami z vlastnej praxe poskytujem motiváciu, inšpiráciu a podporu na ceste k vlastnému šťastnému domovu. Som pripravená podporiť Ťa presne tam, kde sa momentálne so svojim bývaním nachádzaš. Nech je Tvoja aktuálna situácia akákoľvek, rozhodnutie je len na Tebe! Čo si ochotný/á urobiť pre zlepšenie svojho bývania?

Čo ponúkam
Moja ponuka služieb architektky a motivátorky zahŕňa vedenie kurzov šťastného bývania pre všetkých, ďalej vlastnú projekčnú činnosť od návrhov interiérov až po návrhy rodinných domov a ich sanácií a individuálne poradenstvo v otázkach šťastného bývania pre celú rodinu.

 

O mne
Som architektka s vlastnou architektonickou praxou, poradkyňa feng šuej*, absolventka 7. stupňa Jednotného mozgu **, motivátorka a kreatívna tvorkyňa. Píšem pre svoj blog, ktorý nájdeš v rubrike Blog na tejto stránke. Ako odborníčka na architektúru rodiny a bývania sa zaoberám aj aspektom fungovania rodiny v dnešnej digitálnej ére. Všetky svoje projekty premieňam na najlepšiu možnú investíciu: meranú šťastím, dobrým zdravím a prosperitou celej rodiny. Moje technické znalosti a vysoký stupeň kreativity sú zastúpené vo všetkých mojich projektoch. Pri ich realizácii využívam postupy a princípy trvalo udržateľného rozvoja a doťahujem svoju prácu do finálneho detailu v súlade s prirodzeným energetickým poriadkom.
Od roku 2008 pôsobím v regióne Viedeň – Bratislava. V lete 2016 som získala stáž v Schlosshofe v Dolnom Rakúsku, kde som pracovala na projektovej dokumentácii skutkového stavu historického kráľovského bývania na zámku Schloss Hof a Schloss Niederweiden. V knihe Kniha môjho šťastného domova sa okrem iného dočítaš, ako sa aj Tebe môže splniť Tvoj sen o vlastnom šťastnom bývaní!
*Čínska náuka o harmonickom životnom štýle
**Metóda na odbúranie stresu, ktorá vznikla ako riešenie ťažkostí s učením u dyslektických detí

 

img_4303
S Dipl. Ing. Michaelom Hasslingerom, stavebným inžinierom, odborníkom na odvetrávané fasády a riaditeľom FSS (Nadácie pre šamanské štúdiá) pre Európu
img_4274
So šéfredaktorkou časopisu Môj dom Ing. arch. Erikou Kuhnovou
av__8643
S Ing. Güntherom Kvapilom, vedúcim technického oddelenia na zámku Schloss Hof

____________________________________