Kniha môjho šťastného domova je skúseným sprievodcom na ceste k vášmu šťastnému domovu na mieru, ktorý si vytvoríte aj svojpomocne bez nutnosti zdĺhavého a náročného štúdia.
Kniha po ktorej nezostane kameň na kameni!
Zapáli vo vás svetielko, ktoré budete chcieť už navždy!
A navyše spoznáte jeden autentický príbeh zo života architektky v srdci Európy, ktorá sa rozhodla hľadať svoju pravú hodnotu mimo zóny komfortu…

Limitovanú edíciu knihy zakúpite tu.

Hodnotenia čitateľov:
19.2.2020
Knihu môjho Šťastného domova som zhltla na jeden nádych. Milujem keď sa môžem na svet pozrieť iným pohľadom. Okamžite som vypočítala energetické čísla všetkých členov našej rodiny a prišla som na to, že ani jeden z nás nemáme svoj pracovný stôl otočený priaznivým smerom.:)
Keďže v našom dome a v našej rodine na niektoré zmeny musí dozrieť čas, tak som expresne zmenila smer aspoň môjho stola na ktorom tvorím. V ateliéri som si na stôl položila kompas a presunula som ho tak, ako si ho zaslúžim mať.:)Hneď na druhý deň som na ňom namaľovala svoju prvú olejomaľbu, ktorú si sľubujem už roky.:)
Zuzka
*****
13. 7. 2018
Táto kniha je výborný radca
ako pri navrhovaní interiéru, tak aj pre osobný život. V knihe je množstvo príkladov na bežné každodenné maličkosti, ktoré môžu náš svet ovplyvňovať vo vysokej miere. Autorka píše pútavo a v knihe má jednotlivé celky oddelené. Nadväzujú na seba, ak si chce niekto prečítať knihu ako súvislú beletriu, ale podľa obsahu sa k nej viem hockedy vrátiť práve vďaka jednotlivým celkom. Odporúčam 🙂
Denisa, architektka
*****
27. 6. 2018
Vynikajúca kniha
Knihu som doslova hltala. Pre mňa úplne nový pohľad na bývanie. Mám pocit, že vďaka niektorým zmenám v usporiadaní nábytku a zmene farieb stien, sa mi lepšie darí v živote. Určite doporučujem aj ostatným. Táto kniha stojí za prečítanie 🙂
Andrea, nezávislá poradkyňa Mary Kay
*****
17. 6. 2018
Odporučam
V knihe autorka zrozumiteľne vysvetľuje, ako niektoré aj drobné úpravy bývania vedia priniesť výrazné zmeny v našom živote. A tým, že si aj podľa pricípov feng shui vedome vyberieme a zariadime bývanie, môžeme si vytvoriť prostredie, ktoré nás podporuje a cítime sa tam dobre. Určite odporúčam prečítať, v knižke je veľa skutočných príkladov, ako dané úpravy, ktoré boli spravené s súlade s princípmi feng shui a s konkrétnym človekom, mu pomohli zlepšiť okrem iného vzťahy, financie apod…
Naďa, lekárka
*****
14. 6. 2018
veľa skvelých tipov
Kníh o Feng šuej je veľa. Ale na rozdiel od ostatných kníh, v tejto knihe nie su uvedené len „suché“ princípy fungovania Feng šuej, ale aj príklady ich fungovania zo života. Zaujalo ma aj to, že autorka šla s kožou na trh a poodhalila svoje súkromie pred a po aplikovaní týchto princípov. A je dobré vedieť, ako malo dakedy stačí, aby nastali veľké zmeny 🙂
Zuzana, grafička
*****
1. 6. 2018
Vrelo odporúčam
Vynikajúca kniha pre fanúšikov feng shui, s konkrétnymi príkladmi riešenia šťastného bývania, či už na príklade autorky alebo ďalších osôb. Dajú sa z nej čerpať skvelé nápady pri kúpe alebo pri zariaďovaní nového bývania. Osobne sa mi nesmierne páčia historky zo života Lucie. Kinha vás aj pobaví a určite nesklame! 🙂
Peter, tvorca v IT
*****
24. 5. 2018
Odporúčam
Knihu som čítala ešte minulý rok v septembri a neviem si ju vynachváliť. Som blázon do zariaďovania, premiestňovania a celkových úprav bytu. Škoda, že sa mi kniha nedostala do rúk v čase, keď som sa sťahovala a zariaďovala byt, ale stále sa v nej dá nájsť veľa inšpirácii 🙂
Darina, blogerka
*****
14. 11. 2017
Nedávno som si kúpila „Knihu môjho šťastného domova“ a bola tak zaujímavo písaná, že som ju prečítala za necelý víkend. Musím povedať, že už niekoľko rokov čítam o feng shui rôzne knihy a články a niektoré informácie sa líšia podľa konkrétneho autora a dokonca málokde sa píše o osobných smeroch, preto som rada, že to autorka tejto knihy vysvetľuje. Knihu vrelo odporúčam.
Monika
*****

 

Uvažujete ako zlepšiť svoje bývanie?

Ako najlepšie zariadiť svoj byt alebo dom?

Hľadáte byt?

Plánujete stavbu alebo renováciu svojho domu?

Som slovenská architektka a na území Rakúska a Slovenska navrhujem interiéry a rodinné domy. Vo svojej knihe Kniha môjho šťastného domova zdieľam skúsenosti a vedomosti z tvorby šťastného domova. V súlade s prirodzeným energetickým poriadkom, ktorý platí podobne ako stavebný poriadok. Zoznámim vás s jeho základnými pravidlami bez rozdielu adresy, štátnej príslušnosti, veku alebo pohlavia. Ak sa ešte len pohrávate s myšlienkou na vlastné bývanie, je ten najlepší čas na zoznámenie!

Platnosť prirodzeného energetického poriadku nepozná štátne hranice a platí pre všetkých rovnako!

Cieľom knihy a mojou úlohou je uviesť do sveta šťastného bývania . . .

Moja cesta k vám, milá čitateľka, milý čitateľ, viedla veľkomestami i veľkohorami, po zemi i vzdušným priestorom, zakúsila som pritom bývanie medzi stenami paneláka i mohutnými historickými múrmi a porozumela trom svetovým jazykom.

To všetko preto, aby som vás dnes oslovila v rodnom jazyku, píšúc tieto riadky neďaleko sútoku Dunaja a Moravy. Tam, kde sa ich spoločné koryto premieňa na úsek štátnej hranice nového Slovenska.

 

 

Hodnotenia mojej tvorby a prístupu

Dipl.-Ing. Michael Hasslinger, stavebný inžinier s vlastnou projekčnou a stavebnou činnosťou v penzii a zastupujúci riaditeľ Nadácie pre šamanské štúdiá FSS Európa, Wiener Neudorf, Rakúsko

Štát Bután chce podporovať štastie svojich obyvateľov, Ekvádor sa usiluje o dobrý život. Ak bude odcudzenie od prírody prekonané, tradičné hodnoty zachované a podporované, spravodlivé a trvalo udržateľné hospodárstvo prevádzkované, bude mať aj šťastné bytie oveľa väčšiu šancu. Na to je však potrebné úsilie a kompetencie. Lucia objavila kritériá prístupu a tvorby najprv pre seba a svoje projekty, aby následne rozvinula svoje kompetencie, o ktoré sa teraz delí so zainteresovanými čitateľmi.

Dipl.-Ing. Ivan Čarnogurský, ml., IPEC Group, Bratislava

Architektka Lucia Hakelová bola pri projekte štyroch viacrodinných domov v Bad-Deutsch Altenburgu zodpovedná za získanie stavebného povolenia. Vďaka jej vytrvalosti a odborným kompetenciám sa podarilo stavebné povolenie na projekt šestnástich bytových jednotiek so súkromnou ulicou získať, a to aj napriek napätej politickej situácii na obecnom úrade.

Ing. arch. Ladislav Meislinger, autorizovaný architekt SKA, Bratislava

Architektku Luciu Hakelovú poznám od jej študentských čias. Jej vytrvalosť a schopnosť rýchlo sa učiť ju priviedli až na toto miesto – miesto, kde sa teória snúbi s praxou. S odhodlanosťou jej vlastnou dokazuje, že architektúra je súčasťou nielen celej spoločnosti, ale predovšetkým každej rodiny. Otázku bývania posúva na novú nečakanú úroveň, keď zodpovednosť za vlastný životný priestor láskyplne a odhodlane presúva do rúk každého z nás. Nenecháva nás v tom samých, hoci ona sama si svoje vlastné miesto nevytvorila ľahko. A možno práve preto vie s istotou a sebavedomím zodpovedať otázky týkajúce sa šťastného bývania pre všetkých.

doc. Iveta Pauhofová, CSc., hosťujúca profesorka, EÚ SAV, Bratislava

Staré príslovie hovorí, že kto hľadá, ten aj nájde. Taký je aj príbeh autorky Lucie Hakelovej, ktorá hlboko načiera do svojho doteraz prežitého, odborne filtruje a vrství tému cesty k šťastnému bývaniu – domovu. Postupne navlieka korále na vzorovo komplikovanom náhrdelníku prístupov k samotnému hľadaniu na tejto ceste. Je na tebe, milý čitateľ, či a ako sa k nej pripojíš. Ja som sa pri svojom hľadaní s mnohými korálkami, ktoré Lucia navlieka, stotožnila a knihu ti odporúčam… s láskou pri otváraní ďalších dverí vo veľkom dome poznania.

Gert Renner, kouč, Hainburg, Rakúsko

Luciu Haquel som pri renovácii svojho domu zažil ako profesionálnu a nápaditú architektku. Počnúc jej návrhmi a štúdiami s ohľadom na stavebné požiadavky, a najmä integráciu do prírodného prostredia. Jej myšlienkové bohatstvo nás primälo prehodnotiť isté naše predstavy a zaoberať sa inými možnými riešeniami. To viedlo k interaktívnemu procesu a najlepšiemu možnému riešeniu. Vďaka jej odbornej kvalifikácii a empatii sa podarilo jej návrh zrealizovať k našej plnej spokojnosti.

 

Prezentácia knihy Kniha môjho šťastného domova pre partnerov a mediálnych partnerov:

kniha_mojho_stastneho_domova_copyright_lucia_haquel_1_webka

kniha_mojho_stastneho_domova_copyright_lucia_haquel_2_webka

kniha_mojho_stastneho_domova_copyright_lucia_haquel_3_webka

Kniha_mojho_stastneho_domova_Lucia_Haquel_012017